POWRÓT
Roboty Lema

Roboty Lema to cykl 20 zabaw, które pomogą zachęcić dzieci do czytania Bajek Stanisława Lema. Stworzyliśmy je z okazji Roku Lema w 2021 r. w formie 20 plików Pdf do pobrania.

Znajdują się w nich zabawy i aktywności oparte na historii „O figlach krola Baleryona” z „Cyberiady” Stanisława Lema. Pliki przygotowane są w formacie A4, i można je samodzielnie wydrukować na domowej drukarce (kolorowej, lub czarno‑białej).

Zależy nam, aby wspólna zabawa była impulsem do rozmów, na temat uczuć, emocji, sztucznej inteligencji, robotyzacji, podróżowania w kosmosie i kontaktów z obcymi cywilizacjami. Przy okazji chcemy pobudzić kreatywność u dzieci, rodziców i dziadków. Nasze materiały mogą też posłużyć podczas warsztatów lub zajęć w szkole, przedszkolu, domu kultury.

Bajki Stanisława Lema towarzyszyły nam w dzieciństwie, a dzisiaj myślimy, że zupełnie nie straciły na aktualności. Wydaje nam się, że jest to dobry punkt wyjścia do zabaw i rozmów z dziećmi, a jednocześnie kontaktu z tą pełną humoru literaturą.

Pliki do pobrania

Realizacja: Stowarzyszenie Rozwój w Biały Dzień. Autorzy: Ewa Solarz, Robert Czajka. Projekt został sfinansowany przez Fundację Lotto w ramach programu "Patroni Roku 2021".